MEIE PERE
Tiit
Tiit on Nopri peremees, piimamees, talupoeg – nii ta ennast tagasihoidlikult kutsub. Tegelikult on peremees Tiit vastutav selle eest, milline Nopri Talumeierei tänasel päeval on. Tiit on Nopri eeskõneleja ja nägu laiema avalikkuse ees, aga ka vastutav isik meeskonna ja ettevõtte toimimise eest. Aastakümneid tehtud töö, kuhu on kaasatud nii pere kui kohalik rahvas, väljakutsetele vastuminek ja mõnevõrra hirmutavate võimaluste kasutamine on teinud Noprist ühe usaldusväärsema piimatootja Eestis.
Väiketalust Eesti piimatööstuse ühe väärikama tootjani jõudmiseks on peremees teinud tihedat koostööd Maaga, pidanud tegevusel silmas enda juuri ja väärtusi. Nopri talu arendamises on peremees olnud alati läbipaistev, kutsunud külla külalisi kaugemalt ja lähemalt, tutvustanud linnainimestele maaelu ja piimatoodete kauplusesse jõudmise protsessi. Peremees teeb tööd südamega ja seda näevad ka ümbritsevad inimesed. Lisaks on talupoeg Tiit ka laiemalt maaelu eestkõneleja: tema väljaütlemisi ja suunitlusi eestimaisete puhaste toodete tarbimiseks leiab nii uudisteväljaannetes kui meedias. Igapäevane “võitlus” ei käi ainult Nopri Talumeierei tegevuse edendamise, aga ka maaelu ja kohalike ettevõtete püsimajäämise eest.
Vilve
Vilve on Emand, keda kui naist, ema ja perenaist kirjeldavad mees, lapsed ja külarahvas nii, nagu tahaks olla tunnustatud igaüks. Vilve on aegadel, mil lasterikkus polnud veel moes, ilmale toonud ja üles kasvatanud viis last, kellest on kujunenud Nopri talumeierei ustav meeskond ning edasiviijad. Mitte häda ega sunni, vaid tahtmise pärast ja teadlikult.
Olles istunud oma elu parimad aastad ümbritsetuna lehmadest ja taluloomadest, laudas ja algusjärgus meiereis, teinud kujuteldamatult rasket tööd, on perenaine Vilve isikliku eeskujuga ja lahke südamega koolitanud seitsmenda põlvkonna tegijad, kellest pea kõik on isaisade talus professionaalidena ametis. Vilve on tõeline kael, mis keerab pead – ta toob visionäär Tiidu maa peale ja näitab suuna ette ja kätte. Üheskoos on tegemist tiimiga, milles ükski mure pole lahendamatu ning kõik on võimalik.
Perenaine Vilve töötab senini igapäevaselt meiereis. Tema hoolega täituvad nii kohupiimakreemi kui talumaiuste topsid, aga tööd jagub ka igalpool mujal. Nagu maal ikka, siis töö ei saa iialgi otsa – ent tänu kasvatatud nooremale generatsioonile saab perenaine ka vahetevahel puhata. Ja siis jälle tagasi tulla, veel usinamana kui enne.
Gerli
Gerli on talutütrekene, kes mitmekülgselt harituna teab, mis on tõeliselt hea. Ta on kutsumuselt kujundaja ja ilupiltnik ehk võõrsõnades öeldes disainer ja fotograaf. Ka Nopri toodetel on tükike Gerli loomingut, just tütrelt pärineb kodutalu toodete disain. Enda oskusi ja teadmisi kasutab talutütar suuremas osas kinnisvaramaaklerina, ikka seal, kus on rohkem kinnisvara – linnas. Sellegi poolest on Gerlil Kärinäs oma rahvusromantiline valge maja, kus ta käib koos lastega igal nädalavahetusel. Ja vaatamata elule linnas teavad ka lapsed, kust ja kuidas tuleb piim, mida eeldab loomakasvatus ning milline on kombain või traktor.
Oma töös näeb Gerli tihti, et inimesed otsivad ehedaid maakividest ja põlisest palgist maju, mida polegi enam nii lihtne leida. Rahvas taipab üha arvukamalt end infotulva ning kära eest ka maale ja metsa peitmas. Järjest enam jõutakse teadmiseni, et tegelik elu kestab maal – tarbides seda, mida annab maa ja elades elutempos, nagu inimesele kohane.
Gerda ja Ivar
Gerda ja Ivar on tõestus sellest, et saame loota iseendale ning lootused täituvad siis, kui töötame perekonnast võrsununa koos perekonnaga, oma perekonna heaks. Nii nagu Nopri juustumeister-tegevjuhist vend, õppis ka Gerda Eesti Maaülikoolis, et tulla teadmiste ja kogemustega tagasi perefirmat aina edasi arendama. Koos IT-professionaalist kaasa Ivariga ehitas talutütrekene isakodu lähedale kuldkollase kodumaja, kus sirgub Inimeseks ka perepoeg.
Ivar programmeeris-häälestas-käivitas Niilode nutilauda tarkvara, millega saab teoreetiliselt kogu vissiprotsessi kasvõi Kariibi mere saarelt juhtida. Juhtimine käib enamjaolt siiski kohapealt, aga noored on faktiliselt just selleks Nopris, et ema ja isa perioodiliselt, kasvõi poolvägisi puhkama saata ning ise kõike teha ja talitada. Praktiliselt tehakse oma tööd kogu keskendumise ja pühendumisega seal, kus see töö asub – kodus.
Noored haritlased panustavad päevast päeva talu ja elu edendamisse kordades rohkem kui ea- ja ametikaaslased kus-iganes mujal. Just sellepärast, et nende jaoks pole mingit kus-iganes-mujal olemas, on vaid esivanemate tõotatud maa, mida hoida.
Karl
Karl on turundus- ja müügigeenius, kellel voolab ettevõtluse geen üheltpoolt veres, aga oma loomupäraseid oskusi on perepoeg ka Eesti Maaülikoolis ettevõtluse ja ökonoomika erialal arendanud. Kui omal ajal laiendas peremees Tiit Nopri tootevalikut piimast kõikvõimalike piimatoodeteni, siis perepoeg hakkas koostöös Joel Ostratiga tootma Eesti puhtaimast piimast jäätiseid – ja nii sündis uus talujäätise bränd Külm. Lisaks sündis perepoja algatusel ka kasemahlajookide ekspordiga tegelev Nopri tütarettevõte.
Maainimese töökust ja usinust on perepoeg Karlil küllaga. Lisaks pereettevõtte arendamisele on Karl kaaslooja ka rahvusvahelisele turundusagentuurile Exela Media Group, mis on keskendunud tarbija tähelepanu püüdmisele sotsiaalmeedias. Tema meeskond aitab brändidel kasvatada oma tuntust ning jõuda väga täpselt sihitud turundustegevuste abil rohkemate klientideni, kasutades ära kõiki peamisi sotsiaalmeedia kanaleid (Facebook, Instagram, Youtube, Linkedin, Tiktok). Kõigele lisaks on perepojal ka enda personaalbränd, mis on jõudnud Instagramis üle 600 000 ja YouTubes üle 3,6 miljoni jälgijani.
Joonas
Joonas on Nopri talumeierei tootmisjuht ja juustumeister, kes lubab Nopri talutoidu veelgi maitsvamaks muuta. Pere neljas poeg on omandanud mitmekülgseid teadmisi, õppides informaatikat, psühholoogiat ja põhjalikumalt ehitust, mida ta avardas ka Portugalis välistudengina. Joonas on omal nahal ja eriti põhjalikult kogenud, et kes soovib pingevaba ja tegevusetut elu, ärgu Noprisse tulgu, aga kes siia kuulub, ärgu liialt kauaks ära mingu.
Olles kokku puutunud erinevate keskkondadega ja ametitega, veendus perepoeg, et tegelik elu ja töötades õppimine toimub ikkagi maal – isakodus, kaugemal infomürast. Olles Nopris igapäevaselt kohapeal, õppimas eluolu ja arendamas ettevõtet, õppis noor perepoeg ka hollandlasest juustumeistri kõrval juustukunsti. Nüüdseks elab Joonas teadlikult endale ja juustule, sest juust kui elusolend on erinevates arengustaadiumides ja vajab juustukojas pidevat segamist-keeramist-katsumist.
Infomürast teadlikult väljunud inimesega on sama. Vaikuses ja pühendumises endale meeldivat elu elades on perepoeg avastanud, et iseendaga on tore. Veel enam, kui tõeliselt ja südamega vaadata, selgub et ka vanemad ja õed-vend on võrratud isiksused, keda austada ja armastada.
Lisette
Lisette on Niilode pere pesamuna, kes elab oma muinasjutus. Peretütar on heatujuline elujõu kehastus, kes rakendab kõrgharitud agronoomi oskusi siin-ja-seal-ja-igalpool, nii nagu parasjagu tarvis. Ka pere pesamuna näeb oma lähitulevikku kodutalu suure tervikpildi täiendamises sellega, mida-keda temakene tõeliselt tahab. Lisaks kõigele muule vajalikule on peretütre vastutada Nopri tootearendus, millega ta ka suurepäraselt hakkama saab. Tema käe alt on tulnud viimaste aastate auhinnatud tooted, desserdid ja kissellimaiused, mis on oma eri vormides võitnud Eesti Parima Toiduaine tiitleid.
Pere noorima tütre suurtesse visionääri silmadesse on joonistatud väike loomaaed, kus lisaks piimafarmile on puudu ka mõned alpakad ja natuke jänkusid-ponisid. Mõistagi annab taluloomaaed ka Nopri külastajatele põhjuse pikemalt külla jääda ja võimaluse silmsidemes teiste elusolenditega õnnelikuks saada. Lisette muinasjutt kestab siin ja praegu, tõeliselt ja päriselt, usaldades oma juuri ja uskudes oma pere tulevikku. Nii lihtne ongi.